NAUČNÁ STEZKA BOHNICE-ČIMICE-TROJA

image

Červen 2022

V červnu proběhl křest nové cedule Naučné stezky u konečné busu 200 Sídliště Bohnice. Nebyl to ale jediný panel, který už je osazený :-) Těšíme se hned z několika nových cedulí. Hledejte na novém webu Naučné stezky BČT stezkabohnice.cz

Duben 2022

V rámci příprav naučné stezky Bohnice-Čimice-Troja a jejího panelu o filmech a seriálech, které se u nás na kopci natáčely, bychom chtěli (obzvláště obyvatele panelového domu v Hlivické) upozornit, že v neděli 24.4. ve 21:40 uvede ČT1 film z roku 1985 Muž na drátě s Jiřím Bartoškou v hlavní roli. Je to příběh obyčejného člověka, kterému se shodou okolností dostane do rukou neobyčejná peněžní částka. Jenže po půlmiliónovém kufříku se brzy začne shánět i ten, kdo ho původně ukradl. 

Březen 2022

Pokud jste zvědaví, co všechno "zažily objekty" v bývalé dynamitce, přijďte na přednášku 25.3.2022 do knihovny v Krakově. Autor panelu nám teď poví daleko víc, než kolik si na panelu budete moci potom přečíst. 

Únor 2022

Text panelu o kostelíku momentálně ladí finální podobu - Helena připravila propojení mezi podobou historických listin, jejich popisem a časovou sousledností, jak se v nich objevovaly první zmínky o Bohnicích.

Máte se na co těšit.

Leden 2022

Při svých procházkách jste možná objevili dva nově zabudované panely - pod kostelíkem sv. Petra a Pavla a na zastávce busu Dunajecká. To panel u Lidlu má trochu obtíže, jelikož v plánovaném místě je 30 cm pod povrchem velká betonová deska : (   Další cedule přibude na vyhlídce Na Farkách,  u rybníčku v Černé rokli a na vyhlídce za Joudrs. Teď už jen trefit to ideální počasí na tvrdnutí betonu. 

Listopad 2021

Dvanáct panelů už díky MČ Praha 8 stojí na různých místech našeho sídliště. Zatím na nich ještě nejsou cedule, na jejich grafické podobě se už ale pracuje. Po Vánocích 2021 přibude ven dalších 6 panelů, na jaře 2022 přijde 12 textových panelů "ven".

Září 2021

Blíží se vinobraní a tak s grafikem dotahujeme ceduli i o zdejších bývalých vinicích. Dozvíte se na ní například, proč se vinicím někdy říká viniční hory, kdo je patronem českých vinařů a jak souvisí vila bývalého prezidenta Gustava Husáka s vinicemi.  

Červenec 2021

Panel o technickém zázemí léčebny Michal už připravil, už jen ladíme, aby šipky ukazovaly do správných míst areálu. Panel o léčebných postupech, který bude před vchodem na farmu, se zatím potýká s nedostatkem fotografické dokumentace. Chceme, aby se vám to líbilo. A to dá práci :)

Leden 2021

14.1.2021 byly vyhlášeny výsledky projektů. V naší kategorii jsme vyhráli! Děkujeme všem 65 dárcům, kteří věnovali  44 639,- Kč. Stezka dostala opravdu nádherný dárek k vánocům.

Prosinec 2020

Nevíte, co k Vánocům ? Dejte dárek celým Bohnicím :)) Projekt naučné stezky jsme přihlásili do grantového programu “ČSOB pomáhá regionům”. Bližší info najdete zde.

Listopad 2020

Připravujeme reklamní spot do dalšího projektu. A pracujeme samozřejmě na textech tabulí, fotíme, dokumentujeme, hledáme podklady a mapy v knihovnách, archivech a muzeích, zachycujeme vzpomínky pamětníků. Osobně i on-line:-)  

Říjen 2020

Získali jsme podporu z programu České spořitelny "Dokážeme víc", ve spolupráci s Nadací Via. Z grantu během 12 měsíců zaplatíme 6 panelů naučné stezky se vším všudy. Děkujeme!

Září 2020

Že se první zastavení Bohnické naučné stezky nachází hned vedle statku Vraných v uličce U skalky, samozřejmě všichni dávno víte. Ale všimli jste si, že už díky MČ Praha 8 stojí na různých místech našeho sídliště 6 dalších panelů? Našli jste je? Napište nám. Zatím na nich ještě nejsou cedule, na jejich grafické podobě se už ale pracuje. Na další panely již máme vydané stavební povolení a zároveň máme podané žádosti o granty k jejich zaplacení.

image
image
image
image
image
image
image