NAUČNÁ STEZKA BOHNICE-ČIMICE-TROJA

image

Říjen 2023

Podpořte nás pohybem

Hlásíme se o grant u společnosti ČEZ.

Stáhněte si aplikaci
Pomáhej pohybem a svými sportovními aktivitami (běh, chůze, pohyb v posilovně....), které aplikace zaznamená, můžete podpořit náš projekt. Během měsíce listopadu lze body, které aplikace díky pohybu vygeneruje, posílat vybraným neziskovkám na jejich podporu.

Děkujeme

Červen 2023

Získali jsme grant

společnosti Via 50 000,- Kč  

Z něj připravíme a vytiskneme 5 dalších panelů, zaplatíme autorská práva na fotky, pořídíme nářadí na údržbu cesty do Podhoří a taky koupíme prostředky na čištění počmáraných panelů.

Květen 2023

Cesta do Podhoří je hotová

Slavnostního otevření se zhostil starosta Prahy-Troje Tomáš Bryknar a všech 182 schodů je připraveno bezpečně vést vaše kroky nahoru do sídliště i dolů k vodě. Z konečné autobusu 144 jste tak pěšky na přívozu za 18 minut.

Duben 2023

V sobotu 22. 4.  proběhne ještě poslední jarní brigáda na cestě Podhoří - Bohnice - schody už jsou hotové, běžte je vyzkoušet. Chybí ještě upravit vrchní část cesty, vezměte si proto prosím motyku či hrábě, máte-li k dispozici. Ozvěte se prosím, abychom byli s nářadím připraveni, tentokrát už to bude bez stavitele Huga.

Březen 2023

V magazínu Z metropole na České televizi odvysílali 25.3.2023 reportáž o Naučné stezce :-) Mrkněte na iVysílání, naše reportáž je jako první.

Únor 2023

Probíhá oprava historické cesty Podhoří- Bohnice. Kde se cesta nachází? Jak to bude vypadat? Jak práce pokračují? Pojďte se také zapojit.

V sekci AKCE zjistíte, kdy jsou další brigády.

Prosinec 2022

Chystáme opravu historické cesty Podhoří- Bohnice. Kde se cesta nachází? Jak to bude vypadat? Pojďte se zapojit do úpravy cesty, po které jste už mockrát šli. 1. brigáda - 14. 1. 2023 9:30-14:00 - viz sekce AKCE. Odnesete si hřejivý pocit u srdce, možná i pár puchýřů a rodící se pocit sounáležitosti s místem, které jste dosud znali úplně jinak. Po práci vás čeká i malá svačina.

Září 2022

Přijďte se podívat do knihovny na Krakově na panoramatické fotky staré 100 let. Připravili jsme pro vás výstavu, jejímž účelem je pozlobit či probudit vaši představivost. Kde to je? Odkud to fotili? Ale vždyť to dneska vypadá úplně jinak...:) Pojďte vyzkoušet, jestli to dáte...

Červen 2022

V červnu proběhl křest nové cedule Naučné stezky u konečné busu 200 Sídliště Bohnice. Nebyl to ale jediný panel, který už je osazený :-) Těšíme se hned z několika nových cedulí. Hledejte na novém webu Naučné stezky BČT stezkabohnice.cz

Duben 2022

V rámci příprav naučné stezky Bohnice-Čimice-Troja a jejího panelu o filmech a seriálech, které se u nás na kopci natáčely, bychom chtěli (obzvláště obyvatele panelového domu v Hlivické) upozornit, že v neděli 24.4. ve 21:40 uvede ČT1 film z roku 1985 Muž na drátě s Jiřím Bartoškou v hlavní roli. Je to příběh obyčejného člověka, kterému se shodou okolností dostane do rukou neobyčejná peněžní částka. Jenže po půlmiliónovém kufříku se brzy začne shánět i ten, kdo ho původně ukradl. 

Březen 2022

Pokud jste zvědaví, co všechno "zažily objekty" v bývalé dynamitce, přijďte na přednášku 25.3.2022 do knihovny v Krakově. Autor panelu nám teď poví daleko víc, než kolik si na panelu budete moci potom přečíst. 

Únor 2022

Text panelu o kostelíku momentálně ladí finální podobu - Helena připravila propojení mezi podobou historických listin, jejich popisem a časovou sousledností, jak se v nich objevovaly první zmínky o Bohnicích.

Máte se na co těšit.

Leden 2022

Při svých procházkách jste možná objevili dva nově zabudované panely - pod kostelíkem sv. Petra a Pavla a na zastávce busu Dunajecká. To panel u Lidlu má trochu obtíže, jelikož v plánovaném místě je 30 cm pod povrchem velká betonová deska : (   Další cedule přibude na vyhlídce Na Farkách,  u rybníčku v Černé rokli a na vyhlídce za Joudrs. Teď už jen trefit to ideální počasí na tvrdnutí betonu. 

Listopad 2021

Dvanáct panelů už díky MČ Praha 8 stojí na různých místech našeho sídliště. Zatím na nich ještě nejsou cedule, na jejich grafické podobě se už ale pracuje. Po Vánocích 2021 přibude ven dalších 6 panelů, na jaře 2022 přijde 12 textových panelů "ven".

Září 2021

Blíží se vinobraní a tak s grafikem dotahujeme ceduli i o zdejších bývalých vinicích. Dozvíte se na ní například, proč se vinicím někdy říká viniční hory, kdo je patronem českých vinařů a jak souvisí vila bývalého prezidenta Gustava Husáka s vinicemi.  

Červenec 2021

Panel o technickém zázemí léčebny Michal už připravil, už jen ladíme, aby šipky ukazovaly do správných míst areálu. Panel o léčebných postupech, který bude před vchodem na farmu, se zatím potýká s nedostatkem fotografické dokumentace. Chceme, aby se vám to líbilo. A to dá práci :)

Leden 2021

14.1.2021 byly vyhlášeny výsledky projektů. V naší kategorii jsme vyhráli! Děkujeme všem 65 dárcům, kteří věnovali  44 639,- Kč. Stezka dostala opravdu nádherný dárek k vánocům.

Prosinec 2020

Nevíte, co k Vánocům ? Dejte dárek celým Bohnicím :)) Projekt naučné stezky jsme přihlásili do grantového programu “ČSOB pomáhá regionům”. Bližší info najdete zde.

Listopad 2020

Připravujeme reklamní spot do dalšího projektu. A pracujeme samozřejmě na textech tabulí, fotíme, dokumentujeme, hledáme podklady a mapy v knihovnách, archivech a muzeích, zachycujeme vzpomínky pamětníků. Osobně i on-line:-)  

Říjen 2020

Získali jsme podporu z programu České spořitelny "Dokážeme víc", ve spolupráci s Nadací Via. Z grantu během 12 měsíců zaplatíme 6 panelů naučné stezky se vším všudy. Děkujeme!

Září 2020

Že se první zastavení Bohnické naučné stezky nachází hned vedle statku Vraných v uličce U skalky, samozřejmě všichni dávno víte. Ale všimli jste si, že už díky MČ Praha 8 stojí na různých místech našeho sídliště 6 dalších panelů? Našli jste je? Napište nám. Zatím na nich ještě nejsou cedule, na jejich grafické podobě se už ale pracuje. Na další panely již máme vydané stavební povolení a zároveň máme podané žádosti o granty k jejich zaplacení.

image
image
image
image
image
image
image
image