image

Přednáška z cyklu
Architektuře na stopě

Bohnice ve starých mapách

Nehodil se vám termín přednášky  Bohnice ve starých mapách?
Pojďte na přednášku v čase, který si vyberte sami :-)
Připravili jsme pro vás
záznam.

image
image
image
image

Letní kino na Statku

Dokud nás Bůh nerozdělil

Pondělí 29.7.2027 od 21:15

“Dokud vás Bůh nerozdělí…” A kdyby vás místo Boha rozdělil soudce, který prohlásí vaše manželství za neplatné, protože vás oddal kněz, který nebyl skutečným knězem? Co uděláte, pokud po letech ve vztahu zjistíte, že jste nikdy nebyli oddáni a že budete moci znovu říct své “ANO” (nebo taky “NE”) tomu samému člověku? Přesně to se stane hrdinům filmu Dokud nás Bůh nerozdělil. Příběh sleduje osud čtyř párů, před kterými stojí rozhodnutí, zda se po letech strávených v neplatném manželství znovu oddají. A podívaná je to opravdu napínavá. Atmosféra by se dala krájet snad víc, než když kráčeli k oltáři poprvé. Druhé osudové “ANO” totiž znamená začátek nového života… (Bohemia MP)
ČSFD 64%

Odkaz na trailer

Utop se nebo plav
Úterý 13.8.2024 od 21:00
Když depresivní Bertrand, trpící krizí středního věku, odpoví na inzerát, který hledá nového člena do družstva mužského synchronizovaného plavání (ano, slavné i vysmívané mužské akvabely), netuší, do jak pestré společnosti sympatických ztroskotanců se dostává. Družstvo vybavené povislými svaly, počínající pleší a nejrůznějšími životními problémy míří na nejvyšší stupně vítězů. Francouzský režisér Gilles Lellouche letos rozesmál i dojal publikum v Cannes komedií o snech, které se mohou splnit, přestože se v ně ani neodvažujeme doufat. (Česká televize)

ČSFD 68%
Odkaz na trailer

S láskou Vincent 

Středa 28.8.2024 od 20:30

Celovečerní snímek o malíři Vincentovi van Goghovi S láskou Vincent (Loving Vincent) navazuje na slova samotného génia, který jednou pronesl, že "může komunikovat pouze skrze své malby". Byl natočen kombinací hraného filmu a animace originálních olejomaleb. Přesněji řečeno 66 960 originálních olejomaleb vytvořených 125 umělci z celého světa podle 94 původních van Goghových děl. Slovy tvůrců by "rozložené obrazy dokázaly pokrýt celý Londýn nebo Manhattan". Jedná se o první film svého druhu na světě. Předlohou pro animované obrazy jsou hrané scény se skutečnými herci. V obsazení figurují jména jako Saoirse Ronan, Aidan Turner nebo Helen McCrory. Scénář vznikl na základě 800 van Goghových dopisů adresovaných především jeho bratrovi. Příběh vrcholí v červenci 1890, kdy se van Gogh léčící se z deprese postřelí do hrudníku a o dva dny později, ve svých 37 letech, na následky tohoto zranění umírá. Okolnosti jeho smrti nebyly nikdy zcela objasněny. (Bohemia MP)

ČSFD 84%

Odkaz na trailerDěkujeme MČ Praha 8 za podporu :-)


image

Sousedské hraní na Statku

Pondělí 26.8.2024 od 19:00

Rozloučíme se s prázdninami stylově se sousedskou kapelou a grilem. Gril a uhlí je k dispozici, dobroty si přineste vlastní.
Kapela hraje 19:00-22:00, otevřeno je od 18:30.

Zajímá vás, co se u nás dělo dříve? Pojďte se podívat na ...